Small Jimny made a big trip

Oczywistym elementem każdej podróży jest spotkanie: z człowiekiem, z kulturą, z przestrzenią. Jest jednak towarzysz podróży, kompan na dobre i na złe, o którym czasami zapomina się w notatkach z wyprawy: samochód. Oto relacja Piotra Smirnowa z Afryki Zachodniej tym razem z samochodem w roli głównej.

5 pięknych i niedrogich miejsc na świecie

Szum fal, plaże, przyjazny klimat. Piękne miasta, zabytki i niskie ceny. Niejeden z nas marzy o takim miejscu, które będzie oferowało błogie lenistwo i spokój. Bez wygórowanych podatków, pochmurnego nieba i wiecznego marsa na twarzach przechodniów. Zatem gdzie pojechać, żeby skosztować choć odrobinę raju na ziemi? Oto kilka naszych propozycji.

Korkowy Klasztor i Ogrody Monserrate w Sintrze

Pałac i park Monserrate. Miejsce zyskało rozgłos dzięki Anglikom, którzy upatrzyli sobie to miejsce w XIX w. Jeden z nich schronił się tu przed czekającym go w Anglii wyrokiem sądowym, drugi zbudował romantyczny pałac i założył urokliwy park krajobrazowy w stylu angielskim.

Co nieco o reggaetonie

Dzisiejszy post będzie odświeżeniem artykułu, który napisałam w 2013 dla moich kursantek na grupie Estilo Cubano. Chciałam w nim przedstawić krótką historę Reggaeton'u. Słyszeliście kiedyś o takiej nazwie? Albo przeczytaliście "gdzieś, coś, kiedyś" o Reggaeton'ie, Regueton'ie? Tutaj możecie dowiedzieć się więcej w tym temacie.

Z brzuszkiem po Azji

Jest 5 maja 2011 roku, siedzimy w międzynarodowej klinice naprzeciwko dr Soh Ling Ling, młodej Chinki z Singapuru. Trzymam w ręku test ciążowy i się jej pytam czy ten wynik w postaci dwóch kresek naprawdę oznacza to o czym mowa jest na opakowaniu? Czy to prawda, że za 9 miesięcy ...

Dlaczego Timbuktu?

Szanowni Czytelnicy, Niedawno zmieniliśmy nazwę naszej strony na Timbuktu - Kronika Odkrywców. Trudno o nazwę mocniej kojarzącą się z podróżą, z poznawaniem niedostępnego, z tajemnicą i spotkaniem z obcą wiedzą i innymi kulturami. To są wartości, które nam przyświecają przy tworzeniu naszego portalu.

Oferty lotów Ryanair

Majówka prawie za pasem, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami. 3 miesiące przeznaczone na błogie lenistwo. Urlopowiczom naprzeciw wyszły linie lotnicze by ułatwić im spełnianie wakacyjnych marzeń. Przoduje tutaj Ryanair, które posiada niezwykle atrakcyjną ofertę lotów, zarówno tych kontynentalnych jak i wyspiarskich.

Duchy z głębin Bałtyku

Reportaż o poszukiwaniach wraków i świadków ich historii. Przygodowy zapis wojennych losów zatopionych na Bałtyku trzech hitlerowskich jednostek, na których doszło do trzech największych tragedii morskich wszech czasów.

Qatar dobry na zimowy katar czyli luksusowe lotnicze wyprzedaże

Do wyprzedaży zimowej dołączył się także ekskluzywny Qatar Airways. Te linie lotnicze, będące z reguły synonimem luksusu i burżujstwa dzięki swojej promocji stały się przystępne dla zwykłych śmiertelników. Niemniej, biorąc pod uwagę standard, komfort oraz opcje, które są już wliczone w cenę biletu (w klasie ekonomicznej bagaż podręczny do 7 ...

Gdzie i kiedy najtaniej samolotem czyli super deale KLMu i Air France

Nie tylko tani przewoźnicy mają super oferty. Regularne linie lotnicze także kuszą cenami, zwłaszcza na dalekich trasach. Dream Deals KLMu umożliwiają zakup biletów w przystępnej cenie, a promocja Oh La La Deals Air France’a ma równie atrakcyjne oferty cenowe.

Bagaż dla początkujących

Bagaż. Rzecz tak oczywista, że niemal wstyd o niej pisać. Niemniej w dobie wielkiego rozwoju, pojawiania się co i rusz nowych linii lotniczych dobór odpowiedniego bagażu podręcznego i rejestrowanego zaczyna stanowić nie lada wyzwanie. Co wybrać? Wziąć sam podręczny? Czy może lepiej dokupić rejestrowany? Co tak naprawdę mogę ze sobą ...