POLUB NAS

Sorrento - perła włoskiego południa

sorrento Włochy Europa

Lip 15, 2016, 11:56 2 2 Justa

 
Wypoczywając w Sorrento można cieszyć się nie tylko widokiem zatoki czy Wezuwiusza, ale także Neapolu i majaczącej w oddali wyspy Ischia. To mekka turystów, którą w szczególności upodobali sobie Brytyjczycy, stąd też znacznie częściej można usłyszeć tu język angielski niż włoski. Sorrento oferuje turystom przepiękne stare miasto, niezliczone restauracje i bary, szlaki turystyczne, a także port, z którego odpływają statki na Capri, Amalfi i do Neapolu.

Fot.: WoodyH1

Sorrento można określić mianem weterana, który sprawnie radzi sobie z natłokiem turystów. Dla wielu urlopowiczów to miasto będzie miejscem ich wypoczynku, natomiast wielu turystów traktuje Sorrento jako bazę wypadową, z której mogą wygodnie i bez przeszkód udać się do Neapolu, Amalfi i na Capri. Podróż do tych miejsc nie jest skomplikowana ani męcząca, dzięki sprawnej siatce połączeń obsługiwanych przez statki, samochody, busy i metro/kolej Circumvesuviana. Należy zaznaczyć jednak, że wycieczka Circumvesuvianą do Neapolu nie należy do najwygodniejszych, niemniej niewielu zwiedzających akurat obiera ten kierunek ze względu na dość osobliwą opinię i reputację jaką ma to miasto.

Fot.: Massimo Frasson

Czas spędzany w Sorrento daje turystom możliwość oderwania się od pędu codzienności, zwolnienia kroku i zauważenia jak piękny jest świat, gdy siedzą w restauracjach czy kawiarniach, rozkoszując się smakiem porannego espresso czy popołudniowego cappuccino, zawsze w towarzystwie lokalnych pyszności. Za turystyczne centrum uchodzi Piazza Tasso, gdzie można usiąść, odsapnąć, a także udać się na zakupy. Jeśli w gąszczu sklepików i restauracji ktoś zgubi drogę lub też nie do końca przygotował się do wyjazdu, zawsze można zwrócić się do punktu informacji turystycznej zlokalizowanej na starówce, przy Piazza San Antonio. Wystarczy podążać Via dei Maio w kierunku morza, a punkt informacyjny napotkamy po naszej prawej stronie w bramie pod szyldem „Foreigners Club”. To w tym miejscu możemy zaopatrzyć się w bezpłatne mapki miasta, ulotki informacyjne oraz rozkłady jazdy lokalnego transportu publicznego.

Fot.: Blok70

Sorrento nie ma bogatej oferty zabytków, niemniej rekompensuje ten brak licznymi punktami obserwacyjnymi, gdzie można podziwiać okoliczne widoki. Z pewnością warto skorzystać z tej atrakcji, a także udać się w stronę Villa Comunale przy Via San Francesco, gdzie usytuowany jest czternastowieczny kościół San Francesco, który olśniewa zwiedzających swym malowniczym krużgankiem i otaczającym go ogrodem. Następnie warto skierować się na ulicę Largo Padre Reginaldo Giuliani, która doprowadzi do skrzyżowania z Corso Italia, na której znajduje się średniowieczna katedra Sorrento. Spragnieni wiedzy na temat miasta mogą  zapoznać się z jego historią udając się do Museo Correale.

Fot.: The Consortium

W Sorrento jest niewiele miejsc gdzie można uświadczyć plażę, niemniej spragnieni słońca i opalenizny turyści mogą korzystać do woli z betonowych i drewnianych platform przeznaczonych do tego celu. Jak na porządny resort przystało restauracje i kawiarnie czają się niemal na każdym rogu i zachęcają turystów do skosztowania serwowanych specjałów. Oto propozycje kilku z nich:

http://www.sorrentotourism.com/en/restaurants.php

http://www.sorrentotourism.com/en/piano-bar---risto-lounge---pub---wine-bar.php

Fot.: Pete-Seapaddler

Główna fotografia: Massimo Frasson


Podziel się!
Oceń ten post: 2  

 

Zobacz jeszcze

Festiwal w Lucernie

W tłusty czwartek, już o 5 rano, w okolicy Kapellbrucke deszcz brokatowego confetti pada na ...

Sycylia - z wizytą ...

Sycylia niegdyś wyspa o ogromnym znaczeniu strategicznym, dziś w zasadzie broni się jedynie niepowtarzalną wartością ...

Komentarze

  • Gość - Magdalena Vagabonda

    We Włoszech spędziłam ostatnie 6 miesięcy.Trochę stacjonarnie, trochę podróżując. W tamte okolice jednak nie dotarłam... Po przeczytaniu posta-zaczęłam ubolewać. Piękne zdjęcia, magiczne miejsca, jak całe Włochy zresztą... Chociaż, wolontariując w Palermo, spotkałam turystę z Francji, który w Neapolu spędził tylko 4 godziny i z miasta się ewakuował. Tamto miejsce mu się nie podobało.

    Odpowiedz


  • Gość - traveLover

    Niezwykłe miejsce! Mam je na liście i zamierzam odwiedzić podczas najbliższej wizyty we Włoszech :) ps. świetne zdjęcia:)

    OdpowiedzNowy komentarz

wymagane

wymagane (niepublikowane)

opcjonalnie

Słowa kluczowe