LIKE US

Tajemnicza Góra Yoshino w Japonii

Japonia Azja sakura hanami Góra Yoshino

Oct. 20, 2016, 08:57 1 3 IwonaS

 
Japonia jest bardzo przyjaznym i pięknym krajem. Najwięcej turystów można spotkać na wiosnę, podczas rozkwitu wiśni. Jest takie jedno magiczne miejsce, gdzie najlepiej podziwiać sakurę, unikając tłumu zwiedzających.

Jest taka góra w Japonii, która pokryta jest co najmniej 30 tysiącami drzew wiśni. Nazywa się ona Yoshinoyama i leży w prefekturze Nara.

Miejsce to, jest najlepszym do oglądania i podziwiania sakury. Rozkwit zaczyna się późnym marcem/ początkiem kwietnia i trwa przez cały kwiecień.

Góra Yoshino dzieli się na cztery części, gdzie w każdej z nich posadzono około 1000 drzew. Im wyżej, tym później one rozkwitają. I tak wyliczając, zaczynając od najniżej położonych części, istnieją: Shimo Senbon, Naka Senbon, Kami Senbon i Oku Senbon na samej górze wraz ze Świątynią.

Trekking na sam szczyt i z powrotem trwa około 6 godzin i jest bardzo przyjemny Po drodze stoją automaty z napojami, oczywiście jak na porządną Japonię, dbającą o turystę przystało.

W części Naka Senbon znajdują się różnorodne restauracje, sklepiki i hotele. Ceny trochę wyższe niż normalnie, ale źle nie jest.

Dla osób nielubiących się wspinać, specjalnie jeżdżą autobusy z samego Shimo Senbon na szczyt.

Z Japońskiego Kyoto, do tego magicznego miejsca, jakim jest Góra Yoshino,  podróż trwała parę godzin z dwoma przesiadkami. Na jednodniową wycieczkę polecam jak najbardziej. Jeżeli nie trafisz na rozkwit wiśni to warto wybrać się dla widoków, bo są nieziemskie.

         

         

         

         

         

         

         

         


Share this post:
Rate this post: 3  

 

Comments

 • Guest - manicure

  I'm amazed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that's equally
  educative and interesting, and without a doubt, you have
  hit the nail on the head. The problem is something not enough
  men and women are speaking intelligently about. I'm very happy that I came across this
  in my hunt for something regarding this.

  ReplyNew Comment

required

required (not published)

optional

Tags