LIKE US

Wyspy Karaibów

Kuba Aruba Antigua i Barbuda Św Helena Turks i Caicos Porotyko Bahamy Saint Lucia Martynika Barbados Curacao

Sept. 30, 2016, 08:32 0 14 Magda

 
Odległe, rajskie i sprawiające, że nikomu nic się nie chce. No, może poza leżeniem na piasku, sportami wodnymi i podziwianiem bezchmurnego nieba i palm, wygrzewaniem się na słońcu i popijaniem zimnego drinka. Gdzie można tego doświadczyć? Oto nasz wybór karaibskich wysp, które warto odwiedzić, choćby ze względu na zniewalające widoki, a także szereg wspaniałych atrakcji. W końcu ile można leżeć plackiem na słońcu?

KUBA

Ojczyzna salsy i sonu, kraj wyśmienitych cygar i niesłabnącej pogody ducha. To tutaj zobaczymy stare, zabytkowe auta, które palą hektolitry paliwa na godzinę, zachwycimy się wspaniałą architekturą kolonialną. Wystarczy przejść się słynnym deptakiem w Hawanie, ciągnącym się od Castillo de San Salvador de la Punta, pozwolić by bryza orzeźwiała nam twarz by się zakochać i poczuć magię tego miejsca – gdzie smutek i melancholia przeplata się z radością i optymizmem. Nie pozostaje nic innego jak przekonać się o tym na własnej skórze! Ostatnie chwile, aby zobaczyć Kubę z czasów Castro.

Nick Kenrick

ARUBA

To doskonałe miejsce na wakacje. Podobnie jak inne karaibskie destynacje odznacza się przepięknymi plażami (Eagle Beach), krystalicznie czystą wodą, a także znakomitą kuchnią. Poza tym Aruba ma w zanadrzu coś dla aktywnych. Ze względu na wspaniałe warunki klimatyczno-pogodowe jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych.

Nestor's Blurrylife

ANTIGUA I BARBUDA

Wyspy, które słyną z powiedzenia „Jest tu 365 plaż. Czyli inna na każdy dzień w roku.” Dwa bliźniaki, które pozwolą odpocząć niejednemu strudzonemu urlopowiczowi. Tutaj także znajdziemy szereg atrakcji. Na Barbudzie zobaczymy rzadkie gatunki ptaków we Frigate Bird Sanctuary, zaś na Antigui można wybrać się na wycieczkę trekkingowi i zdobyć szczyt Obama. Jeśli ktoś jest żądny bardziej ekstremalnej rozrywki warto zafundować sobie sesję zdjęciową w okolicach Devil’s Bridge. Devil’s Bridge to wyżłobiony w klifie łuk skalny, o który z ogromnym hukiem roztrzaskują się fale Morza Karaibskiego.

robertofaccenda.it

ŚW.HELENA

Wyspa, na którą został zesłany Napoleon Bonaparte po przegranej bitwie pod Waterloo w 1815 roku. Św. Helena zaskoczy turystów pięknymi widokami (Góra Diany, dolina Lemon Valley), wyśmienitymi przekąskami (ciasteczka rybne) i miejscami do leniuchowania (ogrody pałacowe w Jamestown).

TURKS I CAICOS

Dość oryginalna nazwa, której zagadka do tej pory nie została rozwiązana. Jedni twierdzą, że wyspy nazwano w ten sposób, z racji charakterystycznej rośliny, która porasta ten teren – melocactus (Turk’s Head Cactus).Choćby ze względu na otrzymaną w 2016 roku nagrodę w kategorii najlepsza plaża na świecie (Grace Bay Beach) wyspy zasługują na odwiedziny. Organizowane regaty łodzi i jachtów, a także koncerty na żywo to tylko nieliczne z oferowanych atrakcji. Providenciales, która w porównaniu do reszty wysp wygląda jak nowojorski Manhattan, jest tą najhałaśliwszą, której przypadł cały turystyczny gwar i zgiełk. Na pewno jedno z najbardziej imprezowych miejsc na tych wyspach. Niemniej jeśli wybrać mniej popularną wyspę z pewnością zdołamy odpowiednio wypocząć i naładować baterie.

cosmo-girl

PORTORYKO

Ojczyzna reggeatonu, doskonałej drużyny koszykarskiej (na olimpiadzie w Atenach pokonała amerykański dream team, w którego skład wchodził m.in. Allan Iverson, Tim Duncan i Lebron James) i pięknych kobiet (5 razy przyznano tytuł Miss Świata Portorykance). To także największy eksporter rumu. To właśnie ten kraj ma 71 proc. udział w eksporcie tego trunku do Stanów Zjednoczonych. Ostatnio głośno było o tym kraju z racji ogromnego zadłużenia w wysokości 72 miliardów dolarów.

trishhartmann

BAHAMY

Nazwa „Bahamas” prawdopodobnie wywodzi się z języka hiszpańskiego, a dokładnie od słowa „Baja mar”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „płytkie wody”. Wyspy zawdzięczają swą sławę nie tylko przepięknym widokom, ale także filmowi Operacja Piorun, gdzie James Bond ponownie rusza do boju by powstrzymać przestępcę, który grozi zniszczeniem Miami.

bryce_edwards

SAINT LUCIA

Malutka, a tyle ma do zaoferowania. Windsurfing dla lubiących emocje, imprezy dla szalonych i przyrodnicze przygody dla wnikliwych. Organizowana co piątek impreza „Jump Up” w wiosce Gros Islet ściąga wszystkich żądnych wrażeń, a park Sulphur Spring, w którym można zobaczyć parujące baseny gorącej wody zlokalizowane w kraterze wulkanu Soufriere zachwyci niejednego ciekawskiego. Niezapomniany widok!

Jorge from Brazil

MARTYNIKA

Dawna kolonia francuska, słynna ze znakomitych warunków do windsurfingu i żeglarstwa. Rewia kolorów, wyśmienity rum, chleb cassava, 365 słonecznych dni (no dobra, czasem pada ;) ) i groźny wulkan Mont Pelée. W wyniku erupcji tego wulkanu w 1902 roku zginęło 30 000 osób, a pobliskie miasto – Saint-Pierre – zostało doszczętnie zniszczone, stąd też wzięła się nazwa martynikańskie Pompeje.

BARBADOS

Wyspa, z której pochodzi słynna piosenkarka Rihanna. Miejsce, gdzie krykiet dla mieszkańców jest niczym piłka nożna dla europejczyków. Nic dziwnego - to dawna angielska kolonia.  Barbados czyli wyspa, która została odkryta przez Portugalczyków, którzy odkryli ją jako pierwsi nadając jej właśnie taką nazwę. W wolnym tłumaczeniu oznacza ona „tych z brodami”. W tym wypadku najprawdopodobniej chodziło o drzewa figowe, które gęsto rosną na wyspie. Skojarzenie to wynikało zapewne z faktu, iż mają one charakterystyczne, luźno zwisające narośle przypominające brodę.

CURACAO

Holenderska rajska wyspa, której plaże ozdobione są nie tylko strzelistymi palmami, ale także charakterystycznymi drzewami divi divi. Curacao nie zawiedzie żadnego turysty, a zwłaszcza kobiet – przede wszystkim tych, które kochają zakupy. Mała wysepka sama w sobie jest egzotyczną strefą bezcłową, zatem portfele w ruch i do dzieła!

zdjęcie główne: Christopher A. DominicShare this post:
Rate this post: 14  

 

Related posts

Wyspy Pacyfiku cz.I

Popularność tego kierunku wakacyjnego rośnie z każdym rokiem. Hordy turystów wybierają się by odpocząć, zobaczyć ...

Wyspy Pacyfiku cz. II

Część II Wysp Pacyfiku, które koniecznie trzeba umieścić na swojej liście podróży!

9 najdroższych miejsc na ...

Udając się na wakacje zazwyczaj zastanawiamy się czy nasz budżet wystarczy nam na cały pobyt ...

Comments


There are currently no comments

New Comment

required

required (not published)

optional

Słowa kluczowe