LIKE US

5 pięknych i niedrogich miejsc na świecie

Oct. 20, 2016, 07:48 0 0 KronikaOdkrywcow

 
Szum fal, plaże, przyjazny klimat. Piękne miasta, zabytki i niskie ceny. Niejeden z nas marzy o takim miejscu, które będzie oferowało błogie lenistwo i spokój. Bez wygórowanych podatków, pochmurnego nieba i wiecznego marsa na twarzach przechodniów. Zatem gdzie pojechać, żeby skosztować choć odrobinę raju na ziemi? Oto kilka naszych propozycji.

FILIPINY

Jeśli sądzicie, że odrobinę raju można otrzymać tylko za ogromne pieniądze jesteście w błędzie. Dotarcie do raju jest trudne, czasochłonne, ale warte zachodu. Niestety lot stanowi w tym wypadku najdroższy element składowy całego urlopu. Niemniej jeśli uda nam się pokonać ten punkt, wówczas będziemy mogli rozkoszować się rajem za niecałe 100 PLN dziennie (oczywiście w zależności od atrakcji, preferencji i wybranych standardów może być to więcej lub mniej).

Beegee49

TAJLANDIA

Pokoje: ceny zaczynają się już od 20 PLN za dobę

Posiłki: najtańsze posiłki i wcale nie najgorsze można zjeść już za 16 PLN

Napoje: można napić się już czegoś od 6 PLN

Zwiedzanie: niestety atrakcje zawsze są najdroższe – trzeba przeznaczyć na to ok. 30 PLN dziennie.

Jeśli będzie korzystało się z publicznego transportu, a także wydawało pieniądze z głową nie szalejąc z drinkami, bowiem Tajlandia wydaje się krajem, gdzie napoje są droższe od jedzenia, można wylegiwać się na słońcu za bezcen.

Traveller-Reini

BALI

Można powiedzieć, że w stosunku do Tajlandii Bali jest w odległości rzutu przysłowiowym beretem. Niestety bardzo drogim. Jeśli jesteśmy w stanie wydać ok. 4000 PLN na lot, wówczas możemy podbijać Bali już po 4 godzinach spędzonych na pokładzie samolotu. Jeśli jesteśmy bardziej wytrzymali, a spędzenie ok. 7 godzin w samolocie to nie problem,  możemy wtedy zaoszczędzić 3000 PLN.

Kiedy już dostaniemy się na wyspę, a chcemy jednocześnie rozkoszować się jej pięknem bez ryzyka nadszarpnięcia budżetu warto od razu z południowej części wyspy przenieść się bardziej na północ lub w jej głąb. Hotele na południu potrafią kosztować w okolicy 3000 PLN za noc, ale na szczęście można znaleźć też noclegi, które zamkną się w granicy 35 PLN za noc. Zaoszczędzić można też na jedzeniu. Skusiwszy się na potrawy lokalne (nie polecam osobom o delikatnych żołądkach) zapłacimy o połowę mniej w stosunku do posiłków kuchni zachodniej (ok. 13 PLN za posiłek).

Thomas Depenbusch

GRECJA

Była najtańszym  rajem na ziemi, zwłaszcza w dobie kryzysu. Wówczas solidny obiad można było zjeść za 35 PLN od osoby, drinki kosztowały w okolicach 12 PLN, a ceny pokojów jednoosobowych zaczynały się już od 42 PLN za noc. Grecja, choć nadal swym pięknem przyciąga wielu turystów nie jest już tak tania. Cenami przypomina nasz rodzimy kraj, choć jeśli mamy spędzić wakacje nad Bałtykiem, gdzie pogoda jest niepewna, za tę samą cenę możemy pojechać do ciepłej Grecji, która poza wspaniałą pogodą zapewni szereg dodatkowych atrakcji, pozwoli skosztować tradycyjnej kuchni oraz umożliwi zobaczenie na własne oczy zabytków, o których uczyliśmy się na lekcjach historii.

 aliosa123

BUDAPESZT, WĘGRY

Budapeszt to stare, ale piękne miasto. Czuć w nim ducha czasu, a także niepowtarzalną atmosferę. Stare tramwaje, trolejbusy, brukowane uliczki. Wszystko to w jednym miejscu. Niestety Budapeszt uderza także biedą, która przygląda się turystom z każdego skrzyżowani czy zakamarka ulicy. Widząc słabe zaopatrzenie sklepów, a także ludzi, którzy przeliczają każdy grosz budzi się w nas smutek i wspomnienia PRLowskiego ustroju.

Peszteńskie ceny nie przerażają, a wręcz zachęcają do odwiedzin. Za taksówkę z lotniska do samego centrum zapłacimy 89 PLN. Jeśli podróżujemy w 4 osoby, wówczas wyjdzie nas to ok. 25 PLN od osoby. Luksusowy apartament na weekend, z 2 balkonami, 3 łazienkami, przestronnymi pokojami i ogromnym salonem kosztował 960 PLN za 6 osób. Zakupy spożywcze na cały weekend (woda, soki, pieczywo, ser, jogurty, płatki śniadaniowe, środki higieniczne) wyniosły 45 PLN. Będąc w Budapeszcie nie można odmówić sobie wycieczki statkiem po Dunaju, która kosztuje jedyne 44 PLN. Przy lampce wina, gdy świeci słońce można rozkoszować się rozciągającymi się widokami, a także posłuchać o historii miasta.

** Maurice **


Share this post:
Rate this post: 0  

 

Related posts

Korkowy Klasztor i Ogrody ...

Pałac i park Monserrate. Miejsce zyskało rozgłos dzięki Anglikom, którzy upatrzyli sobie to miejsce w ...

Co nieco o reggaetonie

Dzisiejszy post będzie odświeżeniem artykułu, który napisałam w 2013 dla moich kursantek na grupie Estilo ...

Dlaczego Timbuktu?

Szanowni Czytelnicy, Niedawno zmieniliśmy nazwę naszej strony na Timbuktu - Kronika Odkrywców. Trudno o nazwę mocniej ...

Duchy z głębin Bałtyku

Reportaż o poszukiwaniach wraków i świadków ich historii. Przygodowy zapis wojennych losów zatopionych na Bałtyku ...

Bagaż dla początkujących

Bagaż. Rzecz tak oczywista, że niemal wstyd o niej pisać. Niemniej w dobie wielkiego rozwoju ...

Japonia 28 pytań do...

...Roberta Szablowskiego - pasjonata azjatyckich klimatów, historii i kultury.

Comments


There are currently no comments

New Comment

required

required (not published)

optional

Słowa kluczowe